Gražiausi Karintijos vandens telkiniai

Karintija yra Austrijos žemė. Ji garsėja ne tik kalnuotu kraštovaizdžiu, bet ir daugybe ežerų, upių, upelių, krioklių ir šaltinių grožiu. Daugiausia keliautojų čia sulaukiama šiltuoju metų laiku. Įvairūs pėsčiųjų žygiai, plaukimai baidarėmis ar valtimis, pažintinės ekskursijos bei vandens pramogos tikrai nepaliks abejingų tiek pasyvaus, tiek ir aktyvaus poilsio mėgėjus.

10_20LakeWortherCarinthiacsm_Turnersee1_KaerntenWerbung_Zupanc_5c54178c01

Weisensee ežeras

Weisensee ežeras Karintijoje užima 6,5 kvadratinius kilometrus ploto. Puikus poilsis laukia visų, kurie mėgsta maudynes. Juk čia toks švarus vanduo. Jei mėgstate pasiplaukiojimus motorinėmis valtimis, tai teks pamiršti šį užsėmimą kol viešėsite prie Weisensee ežero, nes čia uždrausta jomis plaukioti. Net dvi trečiosios jo teritorijos zonos yra saugomos valstybinės gamtos apsaugos. Ežeras šiltuoju metų laiku leidžia ne tik puikiai pailsėti, bet ir pamatyti įvarius vandens gyventojus. Žiemomis čia galima čiuožinėti ant užšalusio ežero vandens.

recreational-experiences-in-the-natural-parkmain_carinthia_austria

Kolnbreinsperre užtvanka

Karintija garsėja gražiais ežerais ir upėmis. Viena iš lankomiausių vietų – Kolnbreinsperre užtvanka. Ši nuostabi vieta randama važiuojant Malta Hochalm keliu. Užtvankos sienų aukštis siekia 200 metrų aukščio ir iš čia atsiveria nuostabus vaizdas. Užtvanka buvo pastatyta 1978 metais tam, kad Maltos upė potvynio metu nepridarytų žalos. Statinys puikiai dera su apylinkių gamta. Verta paminėti, kad Kolnbreinsperre užtvanka pagal dydį yra trečia pasaulyje. Jos sienų plotas užima net 7 hektarus. Šiuo metu tai yra labai populiari vieta tarp turistų, kurie atvyksta pasigrožėti vandens užtvanka.

7937_SCALED_800x600

Ossiachersee ežero kruizas

Ossiachersee ežeras yra trečiasis pagal dydį Karintijos ežeras. Ilgis siekia 11 kilometrų, o plotis 1,6 kilometrus. Šis nuostabus gamtos kūrinys randamas regiono centre. Turizmas čia klesti. Kasmet didelio susidomėjimo sulaukia kruizas Ossiachersee ežeru. Jo metu pamatoma aplink esanti nepaliesta civilizacijos gamta. Kai kurie kampeliai atrodo įspūdingai. Nenorintys plaukioti, gali rinktis vieną iš daugybės pėsčiųjų maršrutų aplink ežerą. Neretai čia sutinkami žvejai. Ossiachersee ežeras garsėja, kaip ypatingai žuvingas ežeras. Vasarą čia organizuojamos įvairios šventės ir renginiai. Maudynėms vandens temperatūra itin palanki, nes sušyla iki 26 laipsnių.

Ossiachersee-Schifffahrt1

Wimitz upė

Glan upės kairysis intakas yra Wimitz upė. Ji prasideda gražioje vietoje 775 metrų aukštyje virš jūros lygio. Verta žinoti, kad būtent ji teka per beveik visus kalnus ir lygumas Wimitzer kalnuose. Upė įteka į St Witz der GLAN miestą. Kalnų upė balandžio ir gegužės mėnesiais yra labiausiai vandeninga. Turistams organizuojami pėsčiųjų žygiai upės tekėjimo kryptimi. Jos metu galima grožėtis laukais, kalnais, šaltiniai, miškais ir miestais. Būtina žinoti, kad viršutinė Wimitz upė dalis yra saugoma valstybinės gamtos apsaugos.

Wimitz20995501001328352072

Tiebel upė

Tiebel upė prasideda Himmelberge. Į ją įteka daugelio ežerų ir upių vanduo. Kiekvieną sekundę į ją patenka iš 40 vandens šaltinių apie 600 litrų vandens. Būtent dėl to Tiebel upė laikoma antrąją pagal dydį Karintijoje. Verta paminėti ir jos naudą gyventojams. Juk jos vandens rezervuaras yra svarbiausias šio regiono geriamojo vandens šaltinis. Krantinėje galima pamatyti retus ir nykstančius augalus, kurie saugomi. Taip pat čia stovi vandens malūnai.

Himmelberg_Tiebel_23112012_168

Millshtetter See ežeras

Gražusis Millshtetter See ežeras užima 13,3 kvadratinius kilometrus ploto. Daugiausia į jį įteka šaltinių vanduo, o tai suteikia jam krištolo tyrumą. Karintijos žemėse jis jau daugiau kaip 20 tūkstančių metų. Per ilgą laiko tarpą susiformavo savita augmenija. Aplink auga seniausi miškai. Pramogos prie Millshtetter See ežeras galimos ištisus metus. Daugiausia čia susirenka žvejai. Sakoma, kad pagauti žuvį čia gali net ir visiškai nesėkmingas žmogus. Turistams sukurtos turistinės bazės, daugybė maršrutų ir pažintinių ekskursijų. Grynas oras, nuostabi gamta ir poilsis kviečia sugrįžti dar ir dar kartą į šią vietą.

59157533_lake

Vellach upė

Vellach upė du kartus kerta sieną su Slovėnija. Ji prasideda Alpių kalnuose ir teka šiaurės kryptimi. Tai upė, kuri labai svarbi vietiniams namų ūkiams. Kadaise jos dugne buvo randama geležis. Kūrėsi nedidelės pramoninės kompanijos. Šiuo metu pagrindinis būdas uždirbti vietiniams gyventojams – turizmas. Čia organizuojami žygiai į kalnus, siūlomos SPA procedūros ir įvairios ekskursijos po lankytinus objektus. Vienas iš lankomiausių yra stalaktitų Obir urvas. Kiekvienais metais Vellach upė tampa turizmo centru.

phpThumb_generated_thumbnailjpg

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą