Krems Lando lankomiausios pilys

Krems Lando apskritis priklauso Žemutinei Austrijai. Tai kalnuoto kraštovaizdžio žemė, kurioje organizuojami įvairūs pažintiniai turai. Nuostabi gamta puikiai dera su senaisiais architektūros statiniais. Jie čia stovi jau daugelį amžių ir iki šiol vilioja keliautojus. O jų čia tikrai netrūksta. Lankomiausios Krems Lando pilys suteiks daug įspūdžių, kurie dar ilgai išliks atmintyje.

stein-und-krems-donau--d800px-Blick_auf_die_Altstadt_von_Krems

Grafenegg pilis

Grafenegg pilis Krems Lande stovi nuo 16 amžiaus. Per šį laikotarpį buvo atlikta ne viena rekonstrukcija. Tik po Antrojo pasaulinio karo pilis tapo prieinama plačiajai visuomenei. Iš tolo architektūrinis paminklas atrodo tarsi iš pasakos, tačiau priėjus arčiau galime įsitikinti jos tikroviškumu ir didingumu. Joje gyvena Augusto Ferdinando šeimos palikuonys, kurie ir prižiūri šią vietą. Džiugu, kad jie neužsidarė nuo visuomenės ir priima turistus. Lankytojai tam, kad patektų į pilį turi pereiti gražiuoju renesanso stiliaus tiltu. Ne tik pilis, bet ir jos parkas atrodo įspūdingai.

schloss-graefeneggrafenegg--schloss-grafenegg--d

Vidbergs pilis

Ant Taffata kalvos esanti Vidbergs pilis yra puikus senovinės architektūros pavyzdys. Pirmą kartą ji buvo paminėta 12 amžiuje. Per daugelį amžių keitėsi ne tik išvaizda, bet ir jos paskirtis. 1620 metais pilis buvo konfiskuota ir atiteko baronui Traunui, o per Antrąjį pasaulinį karą čia slėpėsi buvę kariškiai. Šiuo metu Vidbergs pilis priklauso privačiam savininkui ir lankytojai neįleidžiami. Tačiau tam, kad pajusti didingą senovės architektūros galią galima ir pasigrožėjus statiniu iš išorės.

136952_362x212

Gobelsburg pilis

Baroko stiliaus Gobelsburg pilis keliautojus domina ne tik kaip architektūros ir istorijos paminklas, bet ir kaip vyno gamybos vieta. 1178 metais pastatyta pilis turėjo daugybę aristokratų savininkų, o dabar ji priklauso vyndarių šeimai. Čia yra 39 hektarai vynuogynų. Taigi, lankytojai čia gali ne tik pasigrožėti pilimi, bet ir sužinti apie vyno gamybą, pamatyti ne tik vynuogynus, bet ir vyno laikymo rūsius. Žinoma, galima ir degustacija. Kasmet čia susirenka tiek balto ar raudono vyno bei baroko stiliaus architektūros gerbėjai. Ekskursija bus nepamirštama.

zeitraffer_stadt_gobelsburgInt_bariquekeller_300dpi_01

Burgschleinitz pilis

Burgschleinitz pilis yra saugoma valstybės, kaip vertingas kultūros ir istorijos paminklas. Statiniui bus atliekama rekonstrukcija, tačiau ir taip jame kasmet apsilanko daugybė lankytojų. Pilies architektūrinis kompleksas sudarytas iš trijų pastatų. Visi jie stovi prie vandens telkinio, kuris apsuptas giliais vandens kanalais. Tam, kad pereiti reikia rasti tiltus pagamintus iš akmens. Vaizdas primena gilią senovę, tad pasijusti kaip ankstyvaisiais viduramžiais visai nesudėtinga. Pilies kiemelyje stovi gotikos stiliaus bažnytėlė ir keli kiti nedideli statiniai.

GuentherZ_2011-02-26_0073_Burgschleinitz_Burg_Eingang80461153

Trunthal pilis

Trunthal miestelio centre stovi įspūdinga pilis. Ji pavadinta šios vietovės vardu. Pirmi paminėjimai apie nedidelės pilies statybas iš akmens randami 13 amžiuje. Iki šiol čia išlikęs baroko ir klasicizmo stiliaus derinys. Keturių aukštų pastatas atrodo iš tiesų įspūdingai. Turistai čia lankosi norėdami sužinoti jo istoriją ir pamatyti prabangiai atrodančią pilį. Nors ji priklauso privačiam asmeniui, tačiau visi norintys pamatyti pilies vidų, gali iš anksto tartis dėl lankymo laiko.

01

Oberstockstall pilis

Oberstockstall pilis stovi to pateis pavadinimo miestelyje. Tai didingas senovinis statinys. Pilis sujungta su bažnyčia traukia žvilgsnius neįprastumu. Pirmą kartą architektūros paminklas buvo paminėtas 16 amžiuje, kuomet vietoje senosios pilies iškilo naujoji renesanso ir gotikos stiliaus elementais. Netaisyklingos formos pastatas turi ir gražų sodą, kuriame randama gotikos stiliaus bažnyčia. Be to, verta paminėti, kad po ja neseniai buvo atrasta senovinė alchemijos dirbtuvė. Oberstockstall pilis – tinkama vieta pažinčiai su architektūra ir istorija, tad čia turistų tikrai netrūksta.

Schloss_Oberstockstall_7974

Waldreichs pilis

Senovinė Waldreichs pilis yra netoliese nuo Rastenfeldo. 13 amžiuje ji buvo pastatyta. Iki mūsų dienų išlikusi pilis puikiai išsilaikė. Tiesa, viduramžiais ji buvo rekonstruota, o rekonstrukcija davė įdomius rezultatus, nes buvo sumaišytas baroko stilius su renesanso. Tai atrodo labai žavingai net ir tiems, kurie nieko nenutuokia apie architektūrą ir jos stilius. Viduje, kaip ir priklauso to laikmečio pilims norėta parodyti prabangą ir didingumą. Įžengus į pilį galima pamatyti baroko stiliaus interjerą. Waldreichs pilis turi ir labai gražų parką, kuriame galima pasivaikščioti ir pasigrožėti gamta bei pajusti ramybę.

35532007_1016_150203AA20Schloss

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą