Lankomiausi Venecijos pastatai

Šiaurės rytų Italija kasmet sutraukia milijonus turistų iš viso pasaulio. Ar žinote, kas yra traukos centras? Tai garsioji legendomis apipinta Venecija. Romantika ir architektūros šedevrai vilioja pažinti šią nuostabią vietą. Daugybėje salelių išsidėstęs miestas unikalus ne tik dėl daugybės nuostabių kanalų, bet ir dėl daugybės vertingų ir gražių pastatų.

church-in-venezia-italy_w520dormire-a-venezia-600x300

Šv. Marko laikrodžio bokštas

Šv. Marko laikrodžio bokštas stovintis to paties pavadinimo aikštėje buvo pastatytas 15 amžiuje. Jis atspindi renesanso architektūros stilių. Praėjus pro arką galima patekti į Venecijos turgavietes. Virš arkos yra laikrodis, kuris pagamintas iš aukso. Čia labai gražiai dera mėlyna spalva, kuri verčia atkreipti dėmesį į laikrodį. Virš jo šios aikštės svečiai gali pamatyti Šv. Marijos statulą ir venecijietišką sparnuotą liūtą. Šis laikrodžio bokštas ypatingas tuo, kad laikrodis yra astronominis. Pagal jį galima sužinoti ne tik valandas ir datą, bet ir mėnulio fazę, saulės padėtį ir kt.

270px-Clock_tower_Piazza_San_Marco_(Torre_dell'Orologio)_Venice220px-Venice_clocktower_in_Piazza_San_Marco_(torre_dell'orologio)_clockface

Ca 'd'Oro rūmai

Gražieji Ca 'd'Oro rūmai dar vadinami Šv. Sofijos vardu arba auksiniais namais. Tai ryškus venecijietiškos architektūros pavyzdys, kuris puošia didįjį kanalą. Šis architektūros perlas čia stūkso nuo 15 amžiaus. Projektas parengtas garsiausių Italijos architektų – Džovanio ir Bartalomiejaus Bon‘ų. Tam, kad būtų pastatyti šie rūmai buvo panaudotos brangiausios medžiagos. Labiausiai šį pastatą puošia gotikinės arkos, balkonai ir lodžijos. Šiuo metu Ca 'd'Oro rūmuose yra įkurta galerija, kurioje pristatomi viduramžių laikotarpio paveikslai ir skulptūros. Taip pat lankytojus žavi freskos ir įvairūs meno dirbiniai.

ca-doroCa' d'Oro

Carceri kalėjimas

Carceri kalėjimas yra Šv. Marko aikštėje. 16 amžiuje pagal Antonio de Ponte projektą pastatytas pastatas iki šiol traukia lankytojus. Kaip ir daugelis kalėjimų, kurie buvo pastatyti viduramžiais, taip ir šis turėjo baisių kamerų, kuriose vykdavo kankinimai. Po Antrojo pasaulinio karo Carceri kalėjimas tapo muziejumi, kurį gali aplankyti visi norintys. Čia nuolat labai daug lankytojų, nes tai vienas iš įdomiausių Venecijos miesto pastatų, kuris turi ilgametę istoriją.

carcere-femminile-della-giudecca

Contarini del Bovolo rūmai

1499 metais buvo pastatyti Contarini del Bovolo rūmai. Žymiausia jų dalis – ažūriniai sraigtiniai laiptai. Pakilus jais atsiveria nuostabi Venecijos panorama. Tai labai populiari apžvalgos aikštelė – kupolas, kurioje apsilanko labai daug smalsių turistų. Verta paminėti, kad Contarini del Bovolo rūmų laiptai yra vienas iš įdomiausių renesanso laikotarpio venecijietiškos gotikos pavyzdys. Štai todėl jie ir yra tokie populiarūs. Nepaisant to, pastatas turi ir bizantietiško architektūros stiliaus elementų, o tai suteikia dar didesnio išskirtinumo.

scala_bovolocontarini bovolo

Virstantis bokštas

Virstantis bokštas priklauso vienai iš seniausių graikų bažnyčių. Tai Šv. Džordžo del Greki bažnyčia. Pastaruoju metu į šoną ji pasviro per 6 centimetrus. Tuo tarpu 1770 metais svyrimas sudarė 80 centimetrų, o dabar yra apie 180 centimetrų. Tai išties daug. To priežastis nėra mistiška, kaip pasakoja, kai kurie gandai. Paprasčiausiai taip nutiko dėl pamatų įtrūkimo. Virstantis bokštas buvo pastatytas 1463–1464 metais. Renesanso stiliaus pastatas iki šiol žavi miesto gyventojus ir čia atvykusius svečius. Šiuo metu tai provoslavų bažnyčiai priklausantis bokštas, kurį kasmet aplanko milijonai turistų.

29608501

Venecijos arsenalas

Venecijos arsenalas buvo pastatytas 1104 metais. Ne tik ilgamete istorija žavi lankytojus, bet ir architektūra, kuri iki šiol atrodo nepriekaištingai. Šis kompleksas buvo skirtas dirbtuvėms, sandėliams ir kitoms kariniams tikslams skirtų ginklų, karinių ir pramoninių laivų gamybos patalpoms. Arsenalas yra senojoje istorinėje miesto dalyje, kurioje nuolat gausu turistų, todėl ir šis istorijos bei architektūros paminklas gausiai lankomas. Kompleksas į dvi dalis skiria Casstelo rajoną. Labiausiai iš čia išsiskiria du bokštai iš raudonų plytų.

800px-Campo_de_l'Arsenal

Senoji muitinė

Ten kur Didysis kanalas susikerta su jūra stovi Senoji muitinė. Architektūros stilius susideda iš baroko ir gotikos elementų, kurie tarpusavyje labai dera. Virš muitinės statinio galima pasigrožėti deivės Fortūnos statula. Šiuo metu senasis pastatas yra Meno centras, kuris gausiai lankomas. Čia nuolat organizuojamos įvairios parodos ir renginiai. Ne tik jie sutraukia minias lankytojų. Iš šios vietos atsiveria nuostabus vaizdas, kuris vakarais sutraukia romantikos mėgėjus. Pasigrožėti temstančiu miestu ir beįsižiebiančiomis šviesomis čia kas vakarą susirenka minios žmonių.

800px-20110724_Venice_Santa_Maria_della_Salute_5159800px-Inside_Punta_della_Dogana_(3621797060)

 

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą