Lisabona

Prie gražiosios Tagus upės žiočių įkurtas Lisabonos miestas yra ne tik didžiausias šalies miestas, Portugalijos sostinė, bet ir pagrindinis šalies uostas. Siauromis gatvelėmis vaikščiojant žvilgsnius traukia didingi architektūros statiniai. O portugališka kultūra ir istorija žada nepamirštamus įspūdžius. Tai nuostabus miestas, kuriame galima turiningai praleisti laiką.

lisbonLisbon_tram

Belemo bokštas

Senovinę tvirtovę primenantis Belemo bokštas – žinomiausias Portugalijos istorinis paminklas. 16 amžiuje jis buvo pastatytas Tagus upėje tam, kad būtų kontroliuojamas laivų patekimas iš jūros į miestą. Belemo bokštas yra išpuoštas dantytomis sienomis, o bokšto terasoje esanti Dievo Motinos skulptūra nuo seno į jūrą išlydi jūreivius.

belem

Nacionaliniai Keluso rūmai

Šiaurės vakarų pusėje nuo Portugalijos sostinės Lisabonos stovi rokoko architektūros šedevras – Nacionaliniai Keluso rūmai. Tai viena iš populiariausių lankytinų vietų Portugalijos sostinėje. Nuostabi architektūra ir istorija, pasivaikščiojimas po prancūziško stiliaus sodus sužavės visus čia apsilankiusius.

PALCIO~1kelos

Edvardo VII parkas

Lisabonos centre esantis Edvardo VII parkas yra didžiausias visame mieste. Visa teritorija yra padalinta į tris dalis, su centriniu vejos plotu, kuriame yra geometriškai išsidėstę gyvatvorės ir du iš abiejų pusių sutvarkyti sodai. Šiaurės rytų pusėje sukurtas nedidelis spalvingas sodas, kuriame stovi daugybė statulų. Netoli yra istorinis paviljonas, o pietvakarių pusėje įrengtas vandens tvenkinys.

estufafriaLisbon-King-Edward-7th-park

Restauradores aikštė

Populiariausioje Restauradores aikštėje nuolat šurmuliuoja minios žmonių. Tai mėgstama miesto gyventojų susitikimų vieta. Joje stovi obeliskas, kuris simbolizuoja Portugalijos laisvę. Taip pat čia stūkso didžiausias miesto statinys – baroko stiliaus Fuz rūmai.

restauradores-lisbon-portugal

Sao Pedro de Alcantara parkas

Portugalijos sostinę puošia XIX amžiuje įkurtas Sao Pedro de Alcantara parkas. Jame yra įrengta apžvalgos aikštelė nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Lisabonos centrą, Laisvės prospektą, Nacionalinį Portugalijos panteoną ir Tagus upę.

parkas

Aguas Livres akvedukas

Vienas iš įdomiausių Lisabonos miesto lankytinų objektų – Aguas Livres akvedukas yra įspūdingo dydžio inžinerinis statinys, kuris nuolat traukia turistus. Tai Lisabonos vandens sistemos dalis. 1731 metais pastatytas Akvedukas tęsiasi į Lisabonos šiaurės vakarų pusę ir kerta Alcantara upę.

DIGITAL CAMERA

Conceicao Velha bažnyčia

Lisabonos miesto Madalena rajone stovinti Conceicao Velha bažnyčia yra viena iš seniausių Portugalijos bažnyčių. Tai puikus manuelizmo stiliaus architektūros pavyzdys: neįprasti dekoro elementai, raižytas medis, dekoruotos kolonos. Nepraleiskite progos apsilankyti bažnyčios vidiniame kiemelyje, kuriame atsispindi to laikotarpio dvasia.

6-(IGR~1

Carmo vienuolynas

Lisabonoje ant kalvos stovi istorinis miesto pastatas – 1389 metais pastatytas Carmo vienuolynas. Gotikos stiliaus architektūrinis paminklas saugo runas. Jos yra viena iš svarbiausių ir gražiausių miesto lankytinų vietų. Šioje išskirtinėje vietoje yra įkurtas Archeologijos muziejus, kuriame saugoma unikali ir vertinga lobių kolekcija.

lisboa-carmo-convent-24

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą