Liubliana

Liubliana – žavinga Slovėnijos sostinė, kuri yra prie Liublianicos upės. Šis miestas yra svarbiame vakarų ir rytų prekybos kelyje. Taip pat čia gerai išvystytas turizmas, todėl keliautojai ras įdomių ir gražių vietų. Vidurio Slovėnijos miestas garsėja gražiomis panoramomis, istorijos ir architektūros paminklais bei muziejų gausa. Kiekvienas čia atras kažką, ko negalės dar ilgai pamiršti.

ljubljanaljubljana-slovenia

Liublianos rotušė

Liublianos rotušė – tai žymus senovinis architektūros paminklas, kurį visuomet aplanko į šį miestą atvykę turistai. Taigi, nepraleiskite progos ir jūs ateiti bei pasigrožėti ja. Senosios Liublianos centre 1484 metais iškilo rotušės pastatas. Vėliau ji buvo perstatoma ir rekonstruojama. Išliko daugybė dekoratyvių elementų, kurie puošia fasadą. Mitologinių temų skulptūros taip pat nelieka nepastebėtos. Lankytojai čia randa ir Liublianos žemėlapį, kuris sukurtas 17 amžiuje. Įžengus į vidų rasite ir du įėjimus į nuostabų vidinį kiemelį. Liublianos rotušė yra puiki vieta pradėti pažintį su šiuo gražiu miestu.

TownHall-Ljubljana

Liublianos universitetas

Ar žinote kuo garsus Liublianos universitetas? Tai seniausias ne tik šio miesto, bet ir visos šalies universitetas. Taip pat verta paminėti, kad jis yra vienas iš didžiausių visoje Europoje. Universitetą sudaro 22 fakultetai, 3 meno akademijos ir koledžas. Taip pat čia yra įkurta svarbi astronomijos ir geofizikos laboratorija. Ne tik dėl to pastatas traukia turistus. Liublianos universitetas svarbus ir kaip miesto architektūros dalis. Jis buvo pastatytas 1919 metais ir iki šiol puikiai išsilaikė. Turistams rekomenduojama jį įtraukti į savo kelionės maršrutą.

Univerza_Ljubljana

Trijų Karniolan upių fontanas

Vienas iš gražiausių Liublianos miesto fontanų – Trijų Karniolan upių. Tai viena iš žinomiausių slovėniškųjų įžymių lankytinų vietų. Taip pat vietiniams gyventojams fontanas gerai žinomas, kaip Robba, nes jį sukūrė Venecijos architektas F. Robba. Šis kūrinys miestą puošia nuo 1751 metų. Nepaisant jo amžiaus, jis vis dar gražus ir populiarus. Pažvelgus į jį pamatysite panašumų su romėniškais fontanais. Taip yra dėl to, kad jis buvo kuriamas pagal jų pavyzdį. Fontaną puošia trys vandens dievai, kurie pasak legendos įkūnija tris upes. Prie Trijų Karniolan upių fontano visuomet daug žmonių, nes vietiniai gyventojai mėgsta čia paskirti susitikimus, o turistai ateina pasigrožėti jo architektūra.

Untitled2Untitled

Mesarski tiltas

Mesarski tiltas – įsimylėjėlių tiltas. Tai viena lankomiausių Liublianos miesto vietų. Įsimylėjėliai čia ateina prirakinti spynas, kuriose išgraviruojami vardai ir data. Sakoma, kad tos poros, kurios čia paliks prisiminimą apie savo draugystę, meilę ir ištikimybę – visuomet bus laimingos būdamos kartu. Iš visos Slovėnijos čia atvyksta daugybė įsimylėjusių porų. Nors valdžia iš pat pradžių bandė juos iš čia išvaryti ir draudė prirakinti spynas, tačiau vėliau buvo gautas leidimas ir nuo to laiko Mesarski tiltas tapo populiari vieta.

????????????????????

Viršutinė turgaus aikštė

Viršutinė turgaus aikštė yra viena iš trijų pagrindinių senosios Liublianos miesto dalies aikščių. Ji susiformavo tuomet, kai prekyba ėmė klestėti ir reikėjo dagiau prekybos vietų. Beveik visi pastatai, kurie pamatomi šioje vietoje yra baroko stiliaus. Visa tai kadaise priklausė vietiniams prekybininkams ir pirkliams. Tai labai graži architektūra, kurią vertą pamatyti. Viršutinėje turgaus aikštėje stovi ir garsus lankytinas objektas – Šv. Floriano bažnyčia. Ji buvo pastatyta 1660 metais. Iš čia driekiasi keliukas, kuris nuves prie garsiosios Liublianos pilies. Pačioje aikštėje šiuo metu labai daug kavinių ir restoranų, tad po turiningo pasivaikščiojimo galima bus ramiai pasimėgauti gardžiu maistu ir gėrimais.

52500_362x212

Liublianos pilis

Pati didžiausia Slovėnijos pilis stovi šalies sostinėje. Tai garsioji Liublianos pilis, kuri čia nuo 15 amžiaus. Jos paskirtis – apsaugoti miestą nuo turkų invazijos. Iki pat Antrojo pasaulinio karo pabaigos čia buvo kalėjimas, o vėliau atlikta rekonstrukcija. Po 1963 metų renovacijos darbų Liublianos pilis vėl tapo populiarus objektas. Čia visuomet gausu turistų. Taip yra ne tik dėl to, kad tai įstabus architektūros ir istorijos paminklas, bet ir dėl to, kad čia nuolat organizuojami įvairūs renginiai. Taip pat norint patekti į vidinį kiemą tai galima padaryti nemokamai, kai tuo tarpu daugelyje kitų pilių jums reikėtų susimokėti vien už įėjimą. Čia veikia kavinės, kuriose galima pasimėgauti aromatingu vynu.

ljubljana-castle

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą