Sicilijos sala

Sicilijos sala yra didžiausia visoje Viduržemio jūroje. Tai autonominis Italijos regionas. Visas salos plotas užima 25 700 kvadratinių kilometrų ploto. Turistai čia atranda nuostabios gamtos prieglobstį ir gražiuosius miestelius. Lankomiausias – Palermas, kuris yra Sicilijos sostinė. Taip pat nepraleiskite progos paragauti Viduržemio jūros patiekalų.

23

Sirakūzų archeologinė zona

Sicilijos rytuose esantys Sirakūzai yra lankomiausia salos vieta. Jų senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Senovinio miesto įdomiausia vieta – Sirakūzų archeologinė zona. Čia pamatysite Dioniso ausį – uolos plyšį, kuriame įspūdinga akustika. Visi turistai čia šūkauja ir tikrina šios akustikos galimybes, todėl čia ganėtinai triukšminga. Vertas dėmesio ir senovinis graikų teatras, kuris buvo pastatytas 5 a. pr. m. e. Tuo laikotarpiu jame galėjo stebėti pasirodymus apie 15 tūkstančių žiūrovų. Jis buvo vienas iš didžiausių viso pasaulio teatrų. Taip pat Sirakūzų archeologinėje zonoje stovi Romos amfiteatras ir kiti archeologiniai radiniai.

siracusa_teatro

siracusa limestone-quarry-

Kaltagironė

Kaltagironė garsėja visame pasaulyje keraminiais gaminiais. Ne veltui ji laikoma Sicilijos salos keramikos centru. Vietiniai gyventojai savo gimtąjį miestą vadina pasakų miestu. Menininkai Kaltagironę puošia įvairiais meno kūriniais, dėl to kiekvienas čia pasijunta tarsi patekę į kitą pasaulį. Miestas įkurtas gražioje vietoje – ant trijų kalvų, kuris natūraliai sudaro amfiteatro formą. Pasivaikščiojimas Kaltagironės gatvėmis bus puiki galimybė pažinti šį gražų ir įdomų miestą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERACaltagirone-Sicily

Naumachia runos

Taormina mieste esančios Naumachia runos kasmet sutraukia daugybę lankytojų. Sienos runos, kurios siekia 7 metrus aukščio ir 122 metrus ilgio sudaryta iš nišų, kurios primena arkas. Šiose nišose kadaise stovėjo skulptūros. Mokslininkai mano, kad ši siena atliko teatro paskirtį. Jame vykdavo karinių jūrų dievų kovos vaidinimai. O pavadinimas suteiktas toks dėka to, kad tokius mūšius senaisiais laikais vadindavo naumachia. Priešais šį statinį galima apžiūrėti vandens sistemos likučius, kurie, deja, labai blogai išsilaikė iki mūsų dienų. Šis vandens tiekimo inžinerinis statinys buvo pastatytas I a. pr. m. e.

Naumachia runos

Šventyklų slėnis

Šventyklų slėnis yra vienas iš reikšmingiausių Italijos antikinių kompleksų. Dėl šios priežasties čia nuolat minios turistų. Ant kalnų viršūnių stovinčios šventyklos kadaise buvo graikų dievų buveinė. Kai kurios iš jų išsaugojo puikią išvaizdą, kitos išsilaikė ne taip gerai. Šventyklų kompleksas buvo pastatytas 5–6 a. pr. m. e. Seniausias iš jų – Herkuleso. Šioje teritorijoje yra įkurtas Archeologijos muziejus, kuriame saugoma daugybė vertingų eksponatų.

foto_sicilia_261_agrigento_valle_dei20_templisicilia_m32rj_T0

Segesta

Senovinis Segesta miestas buvo įkurtas eleniečių, kurie buvo išvaryti iš Trojos. Ši vieta buvo pačia turtingiausia Sicilijos saloje. Šiuo metu visi, kurie domisi senovės istorija gali atvykti į čia išsaugotą antikinio miesto kompleksą. Labiausiai turistus traukia dorėninė 36 kolonų šventykla. Verta paminėti, kad į šį kompleksą įeina ir senosios miesto gynybinės sienos.

segesta_theatre_outview_center1_500x323Segesta-Sicily-Italy-1600x1201

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą