Sigulda

Sigulda yra nedidelis Latvijos miestas įkurtas labai vaizdingoje vietoje – Gaujos upės slėnyje. Čia gamtos mylėtojai atras gražiausius šalies kampelius. Verta dėmesio istorija ir architektūra, nes per daugelį metų šiame mieste iškilo didingi architektūros ir istorijos paminklai. Daugeliui Sigulda asocijuojasi su puikiomis žiemos pramogomis. Čia yra slidinėjimo trasos, kurios žiemomis sutraukia daugybę žiemos pramogų mėgėjų.

2

3Nacionalinis Gaujos parkas

Nacionalinis Gaujos parkas kartu su administraciniu centru – Sigulda, vadinami Latvijos Šveicarija. Toks pavadinimas kilo dėka nuostabaus grožio gamtos, kuri primena šią šalį. 1973 metais įkurtas parkas buvo skirtas išsaugoti Gaujos upės slėnio gamtą. Verta paminėti, kad Nacionalinis Gaujos parkas yra vienas iš didžiausių visose Baltijos šalyse. Lankytojai čia gali pažinti ne tik gamtos grožį, bet ir teritorijoje esančius istorijos ir architektūros paminklus. Taip pat aktyvaus laisvalaikio mėgėjai turi išbandyti Siguldos bobslėjaus trasą. O tam, kad pamatyti gražiausius kampelius siūloma keliauti keltu, kurio lynas driekiasi per Gaujos upę.

Nacionalinis Gaujos parkas

Nacionalinis Gaujos parkas1Siguldos pilis

Latvijoje stovinti Siguldos pilis yra viena iš pirmųjų viduramžių pilių šioje šalyje, kurią pastatė kryžiuočiai. Daugelis lankytojų susižavi gražiu kraštovaizdžiu. Nuo kalvos atsiveria gražūs vaizdai ir matomos dvi svarbios vietos: Turaidos pilis ir Krimulda sodyba. Siguldos pilis buvo pastatyta 1207 metais ant Gaujos upės kranto. Greta pilies įkurtas gražus parkas, kuriame rengiami įvairūs renginiai bei tai yra mėgstama pasivaikščiojimų vieta. Šiuo metu istorinė Siguldos pilis yra viena iš lankomiausių visoje apskrityje. Čia kasmet apsilanko daugybė turistų.

Sigulda Castle1

Sigulda CastleTuraidos pilis

Gražioji Turaidos pilis buvo pastatyta vietoje senosios pilies 16 amžiuje. Gaisro metu sudegusi pilis greitai tapo tik prisiminimas, tačiau vėliau ji buvo atstatyta dėka turistų, kurie čia pradėjo vykti tam, kad pamatyti senąsias pilies runas ir sužinoti jos istoriją. Latvijos valdžia nusprendė atstatyti Turaidos pilį ir suteikti galimybę geriau pažinti savo šalies istorines ir architektūrines vertybes. Šiuo metu čia veikia muziejus, kuriame galima sužinoti daug įdomių faktų.

Turaidos pilis1

Turaidos pilisGutmanio urvas

Gutmanio urvas – giliausias Latvijos urvas, kuris pirmauja ir visose Baltijos šalyse. Jis randamas netoli nuo Nacionalinio Gaujos parko. Visas urvas siekia 10 metrų aukščio ir 12 metrų pločio, o gylis net 19 metrų. Gutmanio urvas yra lankomiausias visoje šalyje, todėl jį pamatyti būtina. Urve teka upelis, kuris, pasak vietinių gyventojų turi gydomųjų savybių. Turistams čia organizuojamos ekskursijos, kurių metu pasakojama atsiradimo legenda ir visa urvo istorija.

Gutmanis Cave

Gutmanis Cave1Krimulda bažnyčia

Siguldoje stovinti Krimulda bažnyčia buvo pastatyta 1205 metais. Tai buvo viena iš pirmųjų Latvijos bažnyčių ir pirmoji akmeninė bažnyčia šiame regione. Per daugelį amžių architektūros ir istorijos paminklas tapo miesto simboliu. Čia kasdien lankosi ne tik tikintieji, bet ir turistai.

Krimulda bažnyčia

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą