Trumsė

Septintasis pagal dydį Norvegijos miestas Trumsė yra šiaurinėje šalies dalyje. Jis pasaulyje garsus tuo, kad turi šiauriausią pasaulyje universitetą, alaus daryklą ir botanikos sodą. Trumsė nuo poliarinio rato nutolęs apie 4 šimtus kilometrų. Iš visų pusių saloje esantį miestą supa kalnai, fiordai ir salos. Tai nemiegantis miestas, kuriame daug naktinių klubų ir barų. Trumsė yra išskirtinis miestas, kuriuo susižavi turistai.

TromsoBryggegreen-aurora-over-tromso-norway1

Arktinė bažnyčia

Arktinė bažnyčia – Tumsės simbolis ir lankomiausias objektas. 1965 metais pastatytas statinys pakeri savo architektūriniais sprendimais. Savo trikampe forma (trikampiai pereina vienas per kitą) jis primena aisbergą, kuris plūduriuoja vandenyne. Žiemos laikotarpiu baltos spalvos Arktinės bažnyčios fasadas susilieja su sniegu ir kalnų panorama. Tai nepakartojamas vaizdas. Ne mažiau gražus ir vidaus interjeras. Peržengus bažnyčios slenkstį Jus apsups įspūdingi vitražai. Jie laikomi vienais iš didžiausių visoje Europoje. Jiems pagaminti prireikė 11 tonų stiklo.

Arctic_CathedralArctic Cathedral1

Alaus darykla „Mak“

Alaus darykla „Mak“ visame pasaulyje žinoma, kaip šiauriausia alaus darykla pasaulyje. Jos istorija prasidėjo 1877 metais. Produkcijos pasiūla nuolat auga, todėl kasmet šios daryklos produkcija vis populiarėja. Šiuo metu Alaus darykla „Mak“ pristato 16 rūšių alų ir 13 rūšių nealkoholinių gėrimų bei mineralinio vandens. Nors per daugelį metų daug kas pasikeitė, tačiau kokybė ir skonis išliko tokie patys, kaip ir pradžioje. Lankytojams siūloma ekskursija, kurios metu susipažins su gėrimų gamybos procesu, išgirs apie senuosius receptus ir apžiūrės alaus daryklą. Taip pat lankytojai, ekskursijai besibaigiant, turės galimybę paragauti ir įvertinti Alaus daryklos „Mak“ produkciją.

Mack_logoMack Bryggeri

Fjellheisen telekabina

1961 metais buvo oficialiai atidarytas Fjellheisen telekabinos kelias. Jis iki šiol džiugina lankytojus, kurie nori patirti puikių įspūdžių. Juo galima pakilti į apžvalgos aikštelę, kuri yra ant Stursteineno kalno. Fjellheisen telekabina kelia į 420 metrų aukštį. Visa kelionė į aikštelę trunka 4 minutes. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į apylinkes: kalnus, upes, fiordus ir miesto panoramą. Apžvalgos aikštelėje yra restoranas ir suvenyrų krautuvėlė.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA63536141346a5bf76a48ab120b8889d5

Poliaria muziejus

1997 metais įkurtas Poliaria muziejus yra Poliarinio mokslinio ir tyrinėjimo centro dalis. Pastatas traukia ir neįprasta architektūrine forma, kuri primena ledo luitus. Poliaria muziejaus viduje yra panoraminis kino teatras, kuriame rodomas filmas apie poliarinę Norvegiją, šiaurės pašvaisčių nuotraukos ir akvariumai su jūros gyventojais. Poliaria muziejus yra populiariausias ne tik Trumsės miesto, bet ir apylinkių muziejus.

polaria_pan

Polaria museum

Trumsės tiltas

Trumsės tiltas yra Norvegijos tiltas, kuriuo daugiausia važiuoja automobilių. Tai vienas iš pirmųjų tokio tipo tiltų šalyje. Dėl gražios architektūrinės formos jis laikomas viena iš lankomiausių vietų. Trumsės tiltas 1960 metais buvo baigtas statyti ir nuo to laiko juo kasmet vyksta vis daugiau automobilių. Jis gavo Betongtavlen apdovanojimą.

TROMS_~1Tromso_2005_3

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą