Venecija

Šiaurės rytų Italijoje esančioje Venecijos įlankoje yra paslaptingoji Venecija, kurią verta pamatyti. Nors tai yra viena iš labiausiai turistų lankomų pasaulio vietų, bet miestas garsėja kaip didžiausias Europos miestas, kuriame yra mažiausiai automobilių. Tam įtakos turi tas faktas, kad miestas yra unikalus. Jis išsidėstęs 118 salelių ir turi 150 vandens kanalų. Veneciją jungia apie 400 tiltų. Norintys apžiūrėti kanalus gali rinktis vandens autobusą ar taksi, o jeigu atvyksite ieškodami romantikos, tai rinkitės pasiplaukiojimą gondola.

 festivalis

pagr

Didysis Venecijos kanalas

Didysis Venecijos kanalas driekiasi per visą Venecijos miestą. Jo plotis kai kur siekia 90 metrų. Jeigu plauksite šiuo kanalu, tai pakrantėse apžiūrėsite daugybę pastatų. Kai kurie iš jų buvo pastatyti XIII–XVIII a. Didysis Venecijos kanalas įspūdingiausiai atrodo nakties metu arba leidžiantis saulei.

kanalas

San Marco aikštė

San Marco aikštė – pagrindinė visuomeninė aikštė Venecijoje. Ji vadinama socialiniu, religiniu ir politiniu miesto centru. Joje įprasta paskirti ne tik pasimatymus, bet ir susitikimus. Tai viena iš populiariausių miesto gyventojų vietų. Turistai ją vadina viena iš gražiausių Europos aikščių, kurią būtina pamatyti. Norint ramiai pasivaikščioti ir pasigrožėti San Marco aikšte, reikia ateiti anksti ryte, kuomet nėra minios žmonių.

aikste

piazza-san-marco-650

Šv. Morkaus bazilika

Šv. Morkaus bazilika stūkso pačiame Venecijos centre – San Marco aikštėje. Tai miesto simbolis. Bazilikos įspūdingas fasadas ir vidaus interjeras sužavi visus ją pamačiusius. Keturi bronziniai žirgai ir bronzinės bazilikos durys pasitinka visus norinčius pamatyti Šv. Morkaus baziliką. Viduje žvilgsnius traukia auksu padengtos mozaikos ir Aukso altorius. Jo dekorui buvo panaudota apie 2500 brangakmenių.

Venice(basilica)

Dožų rūmai

Dožų rūmai – gotikinės architektūros šedevras. Jų istorija prasideda XII a. Tuo laikotarpiu kuomet buvo statomi rūmai jie turėjo atlikti pagrindinės kunigaikščių rezidencijos vaidmenį. Apsilankę viduje Jūs būsite sužavėti išlikusiais prabangiais XV–XVII a. gotikos, baroko ir renesanso stiliaus eksterjero ir interjero elementais. Šiuo metu čia dirba muziejus, kuriame turistai išgirsta įdomią Dožų rūmų istoriją.

rumai

Venecijos karnavalas

Venecijos karnavalas – kasmetinė didžiausia, spalvingiausia, linksmiausia ir svarbiausia šventė Italijoje. Tai sujungtos daugelio amžių tradicijos ir pramogos visiems. Venecijos karnavalas kasmet pritraukia tūkstančius žmonių iš viso pasaulio. Šventė prasideda maždaug dvi savaites prieš Pelenų trečiadienį ir baigiasi per Užgavėnes.

karnavalas

Švento Marko varpinė

Švento Marko varpinė stovi priešais Šv. Morkaus baziliką. Joje yra net 5 varpai, kurie pavadinti Nona, Marangona, Maleficio, Trottiera ir Pregadi. Varpinė yra vienas iš pagrindinių Venecijos simbolių ir orientyrų. Švento Marko varpinė siekia 99 metrus aukščio. Jos viršuje neįmanoma nepastebėti auksinės arkangelo Gabrieliaus statulos. Ji yra 3 metrų aukščio ir turi didelius sparnus, kurie stumia vėją, priversdami jį pasisukti. Tuo metu, kai angelas pasisuka ir susiduria su bazilika, miesto gyventojams tai simbolizuoja, kad bus daug vandens.

A cityscape showing St Mark's Campanile bell tower (Campanile di San Marco) and St. Mark's Basilica (Basilica di San Marco) on a rainy day in Venice, Italy.

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą