Verona

Alpių papėdėje, šiaurės Italijoje, yra žavus miestas Verona. Siauros senamiesčio gatvelės, viduramžių aikštės, fontanai, parkai ir tiltai traukia turistus. O kur dar jo romantikos dvasia, kuri regis sklando ore? Juk Viljamas Šekspyras įsimylėjo šį miestelį. Jo garsiausias kūrinys „Romeo ir Džiuljeta“ pasakoja apie įsimylėjėlius būtent šiame mieste. Atvykus į Italiją būtinai užsukite į Veroną. Tai bus nepamirštama pažintis su ypatingu miestu.

verona-italyverona

Džiuljetos balkonas

Džiuljetos balkonas yra labiausiai lankomas Veronos objektas. Garsioji „Romeo ir Džiuljeta“ tragedija žavi viso pasaulio įsimylėjėlius ir literatūros gerbėjus. O šioje vietoje galima pamatyti namą ir balkoną, kuris buvo pastatytas 1915 metais. Tragedijos ekranizacijai sukurtas namas ir balkonas tapo svarbiu turistiniu objektu. Tam, kad sukurti kuo tikroviškesnį statinį, buvo naudojami senoviniai išraižyti akmenys, kurie buvo dekoruoti 14 amžiaus vietinių meistrų.

23866_603x354

Veronos arena

Visame pasaulyje garsi koncertų salė yra Veronos arena, kuri įrengta antikiniame Romos amfiteatre. Ji įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra trečia pagal dydį iš tokių architektūros ir istorijos paminklų. Amfiteatras buvo pastatytas 30 metais. Jame vyko garsiosios gladiatorių kovos. Vėliau jame degino eretikus, rengė bulių kautynes, o dabar organizuoja šiuolaikinius renginius. Veronos arena pasaulyje yra pati didžiausia aikštelė po atviru dangumi, kurioje gali stebėti apsirodymus iki 600 tūkstančių žiūrovų.

l_arena_di_veronaVeronos arena

Madona Verona

Erbe aikštėje stovi Madonos Veronos fontanas, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai pats žinomiausias miesto architektūros paminklas, kuris siekia Skaligerų laikotarpį. Verslininkai atvykę į Veroną būtinai turi įmesti monetą į šį fontaną, nes pasakojama, kad tai atneš sėkmę versle. Visa tai kilo nuo tų laikų, kuomet šioje vietoje daugybė pirklių sudarinėjo sandorius. Madona Verona yra 380 metų senovės skulptūros pavyzdys. Ji savo rankose laiko Veronos herbą.

madona verona

Vecchio rūmai

Viduramžių Vecchio rūmai puikus tvirtų rūmų pavyzdys. Raudonų plytų sienos primena senovės Romos miesto pastatų sienas. Rūmai apsupti griovio, kuris kadaise buvo pripildytas vandens. Nuo 1923 metų čia yra įkurtas Istorijos muziejus. Įžengus į Vecchio rūmus rasite meno galeriją ir daug vertingų eksponatų, tarp kurių saugoma 15 amžiaus Madona.

Castelvecchio_full_view_veronaCastelvecchio_Verona_3275

Giusti rūmai ir sodas

Labai gražus parko ir sodo ansamblis – Giusti rūmai ir sodas. 16 amžiuje pastatyti rūmai ir įkurtas sodas žavi visus čia apsilankiusius. Sodas padalintas į dvi dalis, kurias skiria kiparisų alėja. Komplekse esantys fontanai, senovės dievų statulos, delfinų skulptūros ir tikslios geometrinės figūros atrodo įspūdingai. Labiausiai mėgstama Giusti rūmų ir sodo vieta – Veronos raudonojo marmuro fontanas. Taip pat lankytojai noriai eina žaliuojančių krūmų labirintu. Tiek rūmai, tiek ir sodas yra kruopščiai prižiūrėti, todėl atrodo neįtikėtinai gražiai.

giardino_giustidvorets_i_sad_dzhusti_Palazzo_e_Giardino_Giusti

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą