Ženevos gamta

Antrasis pagal dydį Šveicarijos miestas Ženeva garsėja ir gražiaisiais gamtos kampeliais. Mieste yra puikūs parkai ir sodai. Čia esantis Ženevos ežeras yra tinkama vieta gyventojų poilsiui ir pramogoms. Kalnų apsuptyje įkurta Ženeva yra turistų traukos centras. Po šurmulingų ekskursijų apsilankymas gamtos oazėse yra tikra atgaiva kiekvienam.

23

Ženevos ežeras

Ženevos ežeras – didžiausias Alpių ežeras, o centrinėje Europoje jis – antras pagal dydį. Jis siekia net 73 kilometrus ilgio, plačiausioje vietoje 14 kilometrų pločio ir 310 metrų gylio. Didžioji jo dalis yra Šveicarijoje, o likusi – Prancūzijoje. Vasara iš ežero krantinės galima stebėti puikius fejerverkų šou ir mėgautis vandens pramogomis. Čia yra gražūs paplūdimiai, o puikios krantinės užtikrina gerą prieinamumą. Ženevos ežeras – graži vieta pramogauti bei ilsėtis. Kuomet geras oras, ežero krantinėse susirenka tūkstančiai lankytojų.

Geneva2Lake-Geneva-lake

Anglų sodas

Gražaus kraštovaizdžio Anglų sodas buvo įkurtas 19 amžiuje. Jis yra labai gražioje vietoje – šalia didžiojo Ženevos ežero, kuris suteikia dar daugiau išskirtinumo šiam sodui. Pagrindinis traukos objektas – gėlių laikrodis. Jis laikomas vienu iš Ženevos simbolių, kuris buvo sukurtas 1955 metais. Priklausomai nuo gėlių žydėjimo laikotarpio laikrodžio išvaizda per vasarą keičiasi tris kartus. Anglų sodas yra tradicinė poilsio vieta, kurioje mielai renkasi miesto gyventojai, o turistai čia ateina pasigrožėti augalais ir jų kompozicijomis.

EnglishGardenGenevaAnglų sodas

Ženevos botanikos sodas

Miesto pakraštyje yra įkurtas Ženevos botanikos sodas. Jis buvo atidarytas 1904 metais. Šiuo metu sodas užima 28 hektarus žemės ploto ir yra labai populiarus. Čia lankytojai susirenka ne tik pasigrožėti gražiaisiais augalais, bet ir pailsėti nuo miesto triukšmo. Tarp beveik 12 tūkstančių augalų rūšių yra tematinės sodo dalys. Lankytojai gali pasivaikščioti anglų, dendrariumo, kultūrinių ir vaistinių augalų soduose bei oranžerijose. Puikiai sutvarkyta ir prižiūrima teritorija džiugina visus čia atėjusius.

geneva-garden-botanicŽenevos botanikos sodas

Rožių sodas

Rožių sodas esantis Ženevoje patiks europietiškų sodų mėgėjams. Kaip sako pavadinimas, čia galima pasigrožėti daugybe rožių. Jų čia yra įvairiausių rūšių ir spalvų. Rožių sodas yra gražioje vietoje – Ženevos ežero šiaurinėje pusėje. Einant sodo takeliais lankytojai stabteli atidžiau įvertinti čia esančių skulptūrų grožį. Sodas buvo įkurtas po Antrojo pasaulinio karo. Šiuo metu jis užima 12 tūkstančių kvadratinių metrų žemės ploto. Daugybė lankytojų čia gali pamatyti rečiausias rožių rūšis, pasigrožėti fontanais ir pailsėti pavėsinėse. Kiekvienais metais birželio mėnesį Rožių sode vyksta naujų rožių rūšių konkursas.

rosegardenRoseraie_Courtrai_J4

Bartono parkas

Buvusių viduramžių laikotarpio tvirtovių vietoje buvo įkurtas Bartono parkas. Tai vieta, kurioje auga daugybė įvairiausių augalų, o tarp žalumos stovi ir architektūros paminklai. Teritorijoje yra šimtmečiai medžiai, reti krūmai ir įvairiaspalvės gėlės. Parko lankytojai labai mėgsta čia leisti laiką, kuomet galima ramiai pasivaikščioti ir pasėdėti gėrintis augmenija.

barton

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą