Niujorkas

Šiaurės Amerikoje prie Hadsono upės žiočių įkurtas Niujorkas yra didžiausias JAV ir vienas iš didžiausių viso pasaulio miestų. Tai pagrindinis ekonomikos, politikos ir kultūros centras. Niujorkas – niekada nemiegantis miestas, pilnas kontrastų, įvairių tautybių žmonių ir tai yra puiki vieta pažinčiai su Amerika. Miestas skirstomas į 5 rajonus: Manhataną, Brukliną, Bronksą, Kvinsą ir Steiteno salą.

newyorkcity2new york city1

Laisvės statula

Laisvės statula – Niujorko simbolis. Laisvės saloje stovinti statula siekia 46,5 ir papildomai jos pamatas yra 46,9 metrų aukščio. Tai buvo prancūzų dovana amerikiečiams JAV nepriklausomybės šimtmečio proga 1886 m. Daugybė čia atvykusių turistų pirmiausia eina susipažinti su moters statula, kurią puošia karūna, turinti septynis spyglius, kurie reiškia septynias jūras ir kontinentus. Kairėje rankoje moteris prie savo kūno laiko lentelę, kurioje parašyta JULY IV MDCCLXXVI (Liepos 4 d., 1776), o dešinėje – iškeltą fakelą.

statue-of-liberty-new-york-citynew-york-statue-of-liberty-new-york-city-ny209

Empire State dangoraižis

Empire State Building – 102 aukštų Art Deco stiliaus dangoraižis. Jį galima pamatyti Manhatane, Penktojoje aveniu tarp 33 ir 34 gatvės. Jis yra antras pagal dydį pastatas visose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Norintys pamatyti Niujorką iš aukštai, gali pakilti į 86 dangoraižio aukštą. Čia įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabi miesto panorama.

Empire_State_Building_New-YorkEmpire-State-Building1

Brodvėjaus gatvė

Niujorko mieste esanti Brodvėjaus gatvė yra Manhatano rajone. Tai pagrindinė ir seniausia nuo šiaurės iki pietų šį rajoną kertanti gatvė. Istoriniuose šaltiniuose ji minima nuo 1642 metų. Brodvėjus yra populiari vieta, kurioje nuolat šurmuliuoja minios žmonių. Dėl daugybės teatrų esančių šioje gatvėje ji yra vadinama Amerikos teatro pramonės centru.

brodwaybroadway_27453_600x450

Centrinis parkas

Labiausiai lankomas miesto parkas Jungtinėse Amerikos Valstijose yra įkurtas Niujorke. Tai Centrinis parkas, kurio istorija prasideda 1858 metais. Nuostabi vieta, kurioje galima pasivaikščioti, pabėgioti ar pasivažinėti dviračiais. Tai kruopščiai sukurtas ir itin natūraliai atrodantis parkas, kuriame vyrauja laukinės pievos, medžiai, sukurtos įspūdingos vandens kaskados. Šalia parko iš rytinės pusės stovi Gugenheimo ir Metropoliteno muziejai bei driekiasi 5 gatvė, kurioje yra prabangiausi butai ir parduotuvės, o šiaurėje parkas ribojasi su juodaodžių Harlemo kvartalu.

Central-Park-New-York-Citycentral-park-new-york-wallpaper1

Šv. Jono pranašo katedra

Neogotikinio stiliaus Niujorko Šv. Jono pranašo katedra stovinti Amsterdamo aveniu yra pati didžiausia JAV katedra, didžiausia pasaulio anglikonų, ir ketvirta pagal dydį krikščionių bažnyčia pasaulyje. Niujorke bizantiško ir romaninio stiliaus Šv. Jono pranašo katedra iškilo 1892 metais, o vėliau buvo perstatyta neogotikiniu stiliumi.

Šv. Jono pranašo katedraCathedral-of-St_-John-the-Divine-in-New-York

Kinų kvartalas

Niujorke esantis Kinų kvartalas yra vienas iš didžiausių kinų emigrantų kvartalas pasaulyje. Tai itin mėgstama ir populiari vieta tarp turistų. Čia galima pasijusti kaip Kinijoje. Daugybė kinų maisto restoranų ir mažų bei didelių parduotuvėlių kviečia užsukti į vidų. Budistų šventyklos ir ryškios dekoracijos sukuria tokią pačią atmosferą, kaip ir lankantis Kinijoje.

Chinatown-NYC-New-York-Fruit-VendorNew+York+Chinatown+Holds+10th+Annual+Chinese+4m-2XYHzf6Gl

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą